نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

صنایع دستی نمادی از زندگی و فرهنگ هر جامعه درگذر زمان است

مسوول کمیته نمایشگاهی سیزدهمین جشنواره اقوام و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان صنایع دستی را نمادی از زندگی و فرهنگ هر جامع درگذر زمان معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، مریم حاجی ابراهیمی مسوول کمیته نمایشگاهی صنایع دستی سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در حاشیه جشنواره اقوام گلستان گفت: صنایع دستی میراثی ماندگار است که نسل به نسل حفظ شده و با گذر زمان نه تنها زیبایی خود را از دست نداده بلکه هر نسلی از جذابیت و زیبایی آن لذت می برد.


او ادامه داد: طرح و نقش های ماندگار صنایع دستی، بستری برای ماندگاری تولید و اقتصاد و دوختی بر تار و پود زندگی و بهبود معیشت خانواده هاست.


حاجی ابراهیمی همچنین اضافه کرد: صنایع دستی را می توان نمادی از زندگی و فرهنگ هر جامعه در گذر زمان دانست که به رغم کم توجهی های زیاد هچنان با کیفیت تولید می شود.


معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی گلستان در پایان گفت: هنر دستی گویای فرهنگ و تاریخ یک قوم یا ملت است که طرح‌ها و نقش‌ها، طعم‌ها و عطرها، رنگ‌ها و سایه‌ها چیزی را به ما منتقل می‌کنند که بی‌شک ده‌ها جمله و صدها کلمه نمی‌تواند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه