نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

حضور هنرمندان صنایع دستی بندرگز در سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام

مدیرمیراث فرهنگی شهرستان بندرگز گفت: هنرمندان صنایع دستی بندرگز در سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با غرفه های متنوع حضور فعال داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بندرگز : محمد خواجوی با اعلام این خبر گفت: در روز سه شنبه مورخ 21 آبانماه 98 سیزدهمین جشنواره فرهنگ اقوام با حضور جمعی از سفرا،مسئولین وزارت میراث فرهنگی، مدیران استانی در محل نمایشگاه بین المللی گرگان برگزار شده است .

 

او اضافه کرد: در این دوره از جشنواره هنرمندان صنایع دستی و بخش روستایی و عشایری شهرستان با غرفه های متنوع حضور فعال داشتند .

 

خواجوی گفت: شهرستان بندرگز دارای 7غرفه صنایع دستی شامل، چلنگری، جاجیم بافی(متکازین)، قلاب بافی، چرم دست دوز، رودوزی های سنتی، میناکاری روی سفال، حصیر بافی ، خراطی روی چوب، زیورآلات و ملیله سازی می باشد که با استقبال خوب مردم قرار گرفته است و همچنین اجرای موسیقی سنتی و ارائه غذاهای بومی محلی در حوزه روستایی و عشایری که توسط بخشداری مرکزی در این جشنواره به اجرا در آمد.

 

این نمایشگاه به مدت 4 روز از تاریخ 21 لغایت 24آبانماه 98 در محل نمایشگاه بین المللی گرگان برای عموم مردم دایر  می باشد ، ساعت شروع بکار این نمایشگاه از ساعت 17 الی 23 خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه