نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مسوول کمیته روستایی و عشایری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان خبر داد؛

  |     |   0دیدگاه

مسوول کمیته روستایی و عشایری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان خبر داد؛

آغاز ساخت سازه های روستایی در محوطه برگزاری جشنواره/23سیاه چادر از 14 استان کشور میزبان علاقه مندان خواهند بود

مسوول کمیته روستایی و عشایری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان از آغاز روند آماده سازی قسمت روستایی و عشاری این جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، رضا غیاثی زاده امروز پنجشنبه 16 آبان ماه با اعلام این خبر گفت: چهار واحد بوم گردی و 23سیاه چادر از 14 استان کشور و 18 غرفه آش و خوراک سنتی در قسمت روستایی و عشایری سیزدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در گرگان حضور خواهند داشت.


او خاطر نشان کرد: در این دوره از جشنواره با همکاری اداره کل امور روستایی و شوراها شش بخش از شهرستان های استان به صورت متمرکز حضور خواهند داشت و به معرفی آداب و رسوم  قومیت های مختلف گلستان در حوزه روستایی و عشایری می پردازند.

 

مسوول کمیته روستایی و عشایری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان گفت: برای عرضه غذاهای بومی و محلی تعداد18 غرفه آش و غذای سنتی نیز در فضای باز جشنواره پیش بینی شده است.


غیاثی زاده با اشاره به این که استقبال بی نظیر مردم استان گلستان در بخش روستایی و عشایری طی دوره های گذشته باعث رونق بیشتر  این بخش شده است، گفت: در این دوره از جشنواره اقوام، جایگاه ویژه ای در بخش روستایی و عشایری برپا خواهد بود و هر شب با اجرای برنامه های آیینی متنوع میزبان علاقه مندان هستیم.

لازم به ذکر است، سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان 21 لغایت24 آبان ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان- کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا- نمایشگاه بین المللی گرگان و 26 لغایت 29 آبان ماه به مدت 4 روز در شهرستان گنبد کاووس- میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه