نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی اقوام خبر داد؛

  |     |   0دیدگاه

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی اقوام خبر داد؛

دعوت از20 گروه موسیقی و آیینی برای حضور در جشنواره فرهنگ اقوام در گلستان

دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان گفت: 20 گروه موسیقی و آیینی از سراسر کشور برای شرکت در این دوره از جشنواره دعوت شدند.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، احمد تجری در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گنبدکاووس گفت: سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی گردشگری کشور از ۲۱ تا ۲۴ آبان به میزبانی گرگان و ۲۶ تا ۲۹ آبان در گنبدکاووس برگزار خواهد شد.


او اضافه کرد: امسال در اجرای برنامه‌های جشنواره از جمله موسیقی بازنگری و تلاش شده است از گروه‌های با سطح فعالیت کیفی‌تر دعوت شود و همچنین اولویت دعوت از هنرمندان صنایع دستی استان‌های کشور، داشتن مهر اصالت است.


معاون گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، 20 گروه موسیقی و آیینی از اقوام مختلف کشور که پنج گروه آن از جمله ترکمن، سیستانی، کتول و مازنی از گلستان و بقیه از سایر استان‌ها هستند، برای شرکت در این رویداد فرهنگی دعوت شدند.


او اضافه کرد: برگزاری جشنواره در دو شهرستان گرگان و گنبدکاووس شرایط خوبی را فراهم کرد تا مردم شرق و غرب استان با دسترسی راحت‌تر با ظرفیت‌های هنرمندان عرصه موسیقی،  صنایع دستی و در کنار آن آداب و رسوم اقوام مختلف کشور آشنا شوند.


تجری یادآور شد: با توجه به اینکه امسال سومین دوره برگزاری جشنواره فرهنگی اقوام ایران زمین در شهرستان گنبدکاووس است از دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم همانند دوره‌های پیشین هماهنگی لازم را برای اجرای موفق این جشنواره در محل سالن ورزشی المپیک این شهرستان داشته باشند.


به گفته دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در استان گلستان، از ماه‌ها قبل هماهنگی با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان و کشور در رابطه با زمان برگزاری این جشنواره انجام شده و به طور قطع حضور تورهای گردشگری برای بازدید این دوره از جشنواره افزایش خواهد یافت.

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه