نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

برگزاری جلسه هماهنگی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان/حضور 30 استان در بخش صنایع دستی و 20 گروه موسیقی و آیینی اقوام در سیزدهمین جشنواره

چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان ، این جلسه با حضور ابراهیم کریمی مدیرکل این دستگاه اجرایی ، معاونین و روسای کمیته های اجرایی این جشنواره در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.


ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در این جلسه ضمن تاکید بر برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره در سال 98 گفت: اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در تلاش است تا با هماهنگی و برنامه ریزی بهتر، جشنواره سیزدهم را متفاوت تر و  باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.


او با اشاره به این که امسال فضای بیشتری برای غرفه های صنایع دستی و بخش روستایی و عشایری در نظر گرفته خواهد شد خاطرنشان کرد : در دوره سیزدهم جشنواره از 30 استان کشور برای حضور و معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خود در بخش نمایشگاهی جشنواره دعوت می شود.


او اضافه کرد: در حوزه گروه های موسیقی و آیینی اقوام نیز با دعوت از گروه های متفاوت نسبت به سال های گذشته حدود 20 گروه موسیقی و آیینی در این دوره از جشنواره حضور خواهند یافت.


کریمی در ادامه به مزیت های برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام در دو شهرستان اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره در دو شهرستان، فرصت بسیار خوبی برای ارایه ظرفیت و قابلیت های هنرمندان چه در عرصه موسیقی و چه در حوزه صنایع دستی و همچنین دسترسی راحت تر مردم شریف شرق و غرب استان به این جشنواره است.


گفتنی است ، در این جلسه روسای کمیته ها اجرایی جشنواره به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام پرداختند.


لازم به ذکر است ، سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از 21 لغایت 24 آبان ماه در شهرستان گرگان و از تاریخ 26 لغایت 29 آبان ماه در شهرستان گنبد کاووس برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه