روند اجراییروند حمایت از انتشار کتاب


حمایت از انتشار کتاب
حمایت شورای پژوهشی این اداره‌کل از انتشار کتب به دو صورت اولیه و ثانویه صورت می‌پذیرد.

1- حمایت اولیه(پیش از چاپ)
در حمایت اولیه، عناوین معینی با سفارش ستاد در سه قالب کتاب‌های ترویجی بروشوری(برای توزیع رایگان)، کتاب های ترویجی آموزشی(انتشار در فضای مجازی و یا بازارکتاب)، و کتاب‌های مرجع تعریف می‌گردد و میزان حمایت طبق قرارداد ستاد با انجمن‌های علمی و یا ناشران همگام با پیشرفت کتاب پرداخت می‌گردد. این نوع از حمایت تحت فراخوان‌های گوناگون اعلام می‌گردد.

لیست کتاب‌های تحت فراخوان

روند اجرایی آیین‌نامه حمایت از کتاب‌ها

مدارک مورد نیاز برای درخواست
* پروپوزال انجمن علمی یا ناشر تخصصی برای انتشار کتاب مورد نظر
* فرم درخواست حمایت و ارسال مدارک
* معرفی انجمن(اعضای اصلی، سوابق پژوهشی و ترویجی) و یا ناشر (لیست کتاب های چاپ شده مرتبط با حوزه و مستندات مربوط)

درخواست حمایت بایستی از طریق سامانه‌ی آنلاین حمایت تشویقی به نشانی www.golestanchto.ir و توسط شخص یا نهاد درخواست‌کننده به شورا ارائه شود. شورا برای هر درخواست حمایت تشویقی کد رهگیری در اختیار شخص یا نهاد درخواست‌کننده قرارمی‌دهد تا از آن برای پیگیری وضعیت درخواست استفاده نماید

2- حمایت ثانویه(پس از چاپ)
علاوه بر حمایت‌های اولیه، ستاد به منظور تشویق فعالیت‌های ترویجی مرتبط با حوزه‌های سه‌گانه‌ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حمایت ثانویه‌ای را نیز از نویسندگان کتاب‌های حوزه‌های‌ مذکور، اعطا می‌‌نماید. در این قالب، کتاب‌های ترجمه شده، گردآوری شده، تألیفی و تصنیفی در این حوزه‌ها پس از چاپ توسط کمیته‌ی داوری و با توجه به ضوابط زیر مورد حمایت قرار خواهند گرفت:

آیین‌نامه حمایت ثانویه از کتاب

روند اجرایی آیین‌نامه حمایت ثانویه از کتاب‌ها

ضوابط
* این حمایت‌ها فقط به کتب چاپ شده تعلق می‌گیرد و پیش از چاپ هیچ حمایتی از آن انجام نمی‌گیرد.
* در صورتی که کتاب تألیفی و تصنیفی به زبان انگلیسی و توسط یکی از ناشرین معتبر خارجی به چاپ برسد مبلغ تشویقی تا دو برابر افزایش خواهد یافت.
* نباید از تاریخ انتشار کتاب بیش از یکسال گذشته باشد. به چاپ مجدد نیز تشویق تعلق نمی‌گیرد، مگر اصلاحات اساسی در آن انجام گرفته باشد.

درخواست حمایت بایستی از طریق سامانه‌ی آنلاین حمایت تشویقی به نشانی www.golestanchto.ir و توسط نویسنده‌ی اول کتاب به شورا ارائه شود. شورا برای هر درخواست حمایت تشویقی کد رهگیری در اختیار درخواست کننده قرارمی‌دهد تا از آن برای پیگیری وضعیت درخواست استفاده نماید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست
* 3 نسخه از کتاب چاپ شده
* یک نسخه کپی از کتاب به زبان اصلی در مورد کتب ترجمه شده:
* برای ثبت درخواست در سیستم آنلاین، فایل اسکن شده جلد و شناسنامه کتاب و نسخه‌ی PDF متن کتاب مورد نیاز است و در مورد کتب ترجمه، متن کتاب اصلی لاتین در صورت امکان مورد نیاز است.

یادآوری: درخواست حمایت تشویقی فقط از طریق ثبت نام آنلاین قابل انجام و پیگیری است و مدارک ارسالی از طریق پست الکترونیک و بدون کدرهگیری بررسی نمی‌شوند.

 

 

 
اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*