وظایف شورای پژوهشی 

اهم وظایف شورای پژوهشی

الف) نهادینه کردن امر پژوهش و توجه به دستاوردهای آن در آغاز هرگونه تصمیم‌گیری‌های اداری.
ب) شناسایی و معرفی نمودن موضوع‌ها و اولویت‌های پژوهشی که سبب هدفمندشدن موضوعات پژوهشی، شتاب بخشیدن به انجام آن‌ها و جلوگیری از دوباره‌کاری انجام موضاعات پژوهشی می‌شود.
ت) تبيين و تعیین اولويت‌های پژوهشی اداره‌کل.
ج) بررسی و شناسایی نیازهای پژوهشی در زمینه‌ی شناخت آثار ارزشمند فرهنگی- تاریخی در استان شامل آثار مادی(منقول و غیرمنقول) و غیرمادی که به نحوی دلالت بر هویت فرهنگی- تاریخی جوامع، اقوام و دوره‌های تاریخی، صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان، توانمندی‌های گردشگری و جذب سرمایه برای توسعه‌ی گردشگری و مرمت و باززنده‌سازی بافت‌ها و محورهای تاریخی استان گلستان نماید.
د) اجرای طرح‌های پژوهشی، کاربردی و توسعه‌ای به منظور تحقق اهداف پژوهشگاه.
ه) فراهم آوردن امکانات لازم و متناسب با فعالیت‌های پژوهشی مرتبط.
و) همکاری پژوهشی با دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی داخل و در صورت نیاز خارج از استان به منظور ارتقای کیفیت فعالیت‌های پژوهشی در زمینه‌های میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی، بناها و بافت‌های تاریخی و سنتی، گنجینه‌ها(موزه)، مردم‌شناسی و کتابخانه‌ها با رعایت قوانین و مقررات مربوط.
تبصره‌: برخی از دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی که در اولویت همکاری و تعامل قرار دارند به شرح زیر است:
1- استانداری(اداره‌کل امور اجتماعی و شوراها و کارگروه‌ی امور اجتماعی).
2- فرمانداری‌های شهرستان‌های استان.
3- اداره‌کل تبلیغات اسلامی- اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی- صدا و سیمای مرکز گلستان- اداره‌کل آموزش و پرورش- اداره‌کل ورزش و جوانان.
4- دانشگاه آزاد اسلامی استان- دانشگاه جامع گلستان- دانشگاه پیام نور- دانشگاه جامع علمی کاربردی.
5- موسسات و بنیادهای پژوهشی میرداماد- مختومقلی و...
ز) ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای به اشخاص حقیقی و حقوقی بر پایه‌ی دستاوردهای فعالیت‌های علمی و پژوهشی انجام شده در سطح اداره‌کل.
ح) تلاش در جهت نهادینه‌کردن امر پژوهش با موضوع اهمیت حفظ میراث فرهنگی، مردم‌شناسی، صنایع دستی و گردشگری در اداره‌کل‌ها به ویژه اداره‌کل آموزش و پرورش و تعامل با کمیته‌ی‌ بازنگری کتاب‌های درسی.
ط) خارج کردن پژوهش از سیاست‌های اجباری، و اداری و تحمیلی.
ی) تلاش برای یافتن منابع مالی و تخصیص اعتبار لازم برای انجام فعالیت‌های پژوهشی.
س) تثبیت حق مالکیت معنوی و اخذ حق نشر دستاوردهای پژوهشی و جلوگیری از سوءاستفاده‌ی دیگران در انتشار دستاوردهای پژوهشی به نام خود و پیگیری‌های حقوقی مربوط به آن.
ع) شناسایی پژوهشگران دانش‌آموخته و مجرب و استفاده از آن‌ها در فعالیت‌های پژوهشی.
ف) انتشار کتاب، مجلات علمی، مقالات، جزوه‌‌های آموزشی، تولید نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متناسب با اهداف شورای پژوهشی طبق ضوابط مقررات مربوط.
تبصره: انتشار بخشی از پژوهش‌ها و دستاوردهای پژوهشی تا جایی‌که به حقوق و مالکیت مادی و معنوی شورای پژوهشی و اعضای آن و پژوهشگران آسیبی وارد نشود به دو صورت آفلاین(محصولات نرم‌افزاری) و آنلاین(پرتال اداره‌کل) از اختیارات شورای پژوهشی اداره‌کل است.
ق) برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی- نمایشگاه‌ها- کارگاه‌های آموزشی- آگاهی یافتن از انتقادات، انتظارات و پیشنهادهای صاحب‌نظران و پژوهشگران و به دست آوردن موضوعات و اولویت‌های پژوهشی دیگر و... با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه و در راستای ارائه‌ی دستاوردهای فعالیت‌های پژوهشی اداره‌کل.
ک) حمایت از پایان‌نامه‌ها و پروژه‌های دانشجویی در مقطع‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.
گ) تشکیل بانک اطلاعاتی و مرکز اسناد و مدارک پژوهشی.

 
اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*