مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی در آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی :

کد خبر : 9685 تاریخ انتشار : سه شنبه 21 خرداد 1398 16:22

گلستان دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی است / صنایع دستی به عنوان اشتغال مکمل در کشور دیده شود

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری گفت : استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور است و دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی می باشد .


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ امروز سه شنبه 21 خردادماه 98 , حسین خواجه بیدختی در آیین بزرگداشت هفته صنایع دستی در گرگان ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی استان گفت : حوزه صنایع دستی در کشور به عنوان اقتصاد معیشتی و مکمل درآمد به ویژه در مناطق روستایی و عشایری مطرح بوده است.


وی گفت : استان گلستان سرآمد تنوع قومی در کشور است و دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنایع دستی می باشد .


خواجه بیدختی خاطر نشان کرد : اصلی ترین رکن هنر صنایع دستی را معیشت تشکیل می دهد و این هنر مخصوصا در مناطق روستایی و عشایری می تواند زمینه مناسبی را برای اشتغال و درآمد خانوار ایجاد نماید.


مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت : اصراری به توسعه و اتکاء صد درصد درآمد خانوار به ظرفیت های حوزه صنایع دستی نداریم ولی به عنوان اشتغال مکمل اصرار بر این است تا این ظرفیت عظیم در اقتصاد استان و کشور دیده شود.


وی بیان کرد : جامعه امروزی دچار دگردیسی است و مدرنیسم اگر درست مدیریت نشود به ظرفیت های سنتی لطمه خواهد زد , پس باید این مرحله گذر را در حوزه صنایع دستی مدیریت کنیم که بخشی از این خلاء را رشته های فراوانی که در دانشگاه ها و رشته های صنایع دستی پر خواهد کرد.


خواجه بیدختی خاطر نشان کرد : یکی از نگرانی های حوزه صنایع دستی بحث شکاف بین نسلی می باشد به طوری که نسل امروزه فرصت کمتری برای کسب دانش سنتی از بزرگان , نیاکان و فعالان این حوزه دارد و متاسفانه این کمبود احساس می شود .


وی به خانواده ها توصیه کرد در کنار همه ی دغدغه خاطر برای فرزندان , یک رشته صنایع دستی را به آنان بیاموزند زیرا این آموزش در فرهنگ کودکان تاثیر بسزایی خواهد داشت.


گفتنی است ؛ آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و تجلیل از هنرمندان و فعالان این حوزه امروز سه شنبه 21 خردادماه 98 , با حضور بیدختی مدیرکل توسعه وترویج معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، حمیدی فرماندار گرگان , غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان،  مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، جلالی مدیرکل پست استان ، حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان و  دیگر مسوولین در محل سالن همایش دانشگاه حکیم جرجانی گرگان برگزار شد.

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

سامانه ها
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
سه شنبه 26 شهریور 1398 16:44
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 351
بازدید دیروز : 5451
بازدید هفته : 21343
بازدید ماه : 104491
بازدید سال : 1208128


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*