با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و سرپرست استانداری گلستان ؛

کد خبر : 9574 تاریخ انتشار : پنجشنبه 02 خرداد 1398 13:49

افتتاح فاز دوم توسعه اقامتگاه بوم گردی ساسنگ شهرستان مینودشت به اعتبار ۴ میلیارد ریال

فاز دوم توسعه اقامتگاه بوم گردی ساسنگ شهرستان مینودشت به اعتبار ۴ میلیارد ریال با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، سرپرست استانداری گلستان ، نماینده مردم شهرستان های شرق استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات و مسئولین افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ این مراسم صبح امروز پنجشنبه 2 خردادماه 98 با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، مهندس غراوی سرپرست استانداری گلستان ،مهندس کوسه غراوی نماینده مردم شهرستان های کلاله ، مینودشت، گالیلکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی ،  فرماندار شهرستان مینودشت ،امام جمعه شهرستان مینودشت ،  مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، نصیبی مدیرکل امور روستایی استان ودیگر مقامات و مسئولین استان در روستای ساسنگ شهرستان مینودشت برگزار شد.


مهندس کوسه غراوی نماینده مردم شهرستان های کلاله ، مینودشت، گالیلکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت : توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در خصوص ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در حوزه شرق استان به خصوص شهرستانهای مینودشت، گالیکش ، کلاله و مراوه تپه تلاش های ارزنده ای صورت گرفته است.


وی خاطر نشان کرد : در شهرستانهای مینودشت، گالیکش ، کلاله و مراوه تپه تاکنون 66 واحد بوم گردی با اعتبار حدود 6 میلیارد تومان به افتتاح رسیده است که 16 واحد آن مربوط به شهرستان مینودشت می باشد .


کوسه غراوی گفت : استان گلستان در بخش گردشگری ظرفیت و پنتانسیل بالایی دارد و سرمایه گذاری در این حوزه اشتغال پایدار را در استان رقم خواهد زد.


نماینده مردم شهرستان های کلاله ، مینودشت، گالیلکش و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد : شهرستان مینودشت یکی از بهترین شهرستان های استان از لحاظ جاذبه های گردشگری است و ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه دارد.


مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در افتتاح فاز دوم توسعه اقامتگاه بوم گردی ساسنگ شهرستان مینودشت گفت : امروز در شهرستان مینودشت شاهد افتتاح طرح توسعه اقامتگاه بوم گردی ساسنگ هستیم.


وی گفت : با توجه به این که استان گلستان پتانسیل بالایی در حوزه بوم گردی دارد تمام تلاش اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری بر این است تا با گسترش این اقامتگاه ها بحث توسعه روستاها و اشتغال را در روستاهای سطح استان گسترش دهیم.


کریمی خاطرنشان کرد :  ۵۰ درصد از اقامتگاه های بوم گردی استان توسط جوانان تاسیس شده است , و اکنون جوانانی که دنبال شغل بودند خود کارفرین شده اند و ایجاد شغل می کنند.


وی بیان کرد : در حال حاضر ۱۵۰ اقامتگاه در حال بهره برداری و ۱۰۰ اقامتگاه در حال ساخت در سطح استان داریم.


مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به این که گلستان ده درصد از اقامتگاه های بوم گردی کشور را به خود اختصاص داده است , گفت : این استان پتانسیل بسیار خوبی در ایجاد اقامتگاه های بوم گردی دارد و تمام تلاش اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان بر این است این توسعه ادامه داشته باشد.


وی تاکید کرد : اقدامات خوبی که در حوزه گردشگری استان در چند سال اخیر شکل گرفته است ناشی از همدلی بالایی است که در استان وجود دارد .


این مقام مسوول گفت : اصلاح مناطق نمونه گردشگری در سطح استان در اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در دست اقدام و بررسی می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

سامانه ها
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
سه شنبه 26 شهریور 1398 16:44
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 315
بازدید دیروز : 5451
بازدید هفته : 21307
بازدید ماه : 104455
بازدید سال : 1208092


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*