به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوانان ؛

کد خبر : 9335 تاریخ انتشار : چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398 21:10

برگزاری نشست هم اندیشی معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گلستان با سرمایه گذاران جوان بخش گردشگری سمن ها و تشکل های مردم نهاد استان

نشست هم اندیشی معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با سرمایه گذاران جوان بخش گردشگری , سمن ها و تشکل های مردم نهاد سه حوزه میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوانان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  گردشگری استان گلستان؛ امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه 98 نشست هم اندیشی مجید رحمانی خلیلی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با سرمایه گذاران جوان بخش گردشگری , سمن ها و تشکل های مردم نهاد سه حوزه میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوانان در محل هتل جهانگردی ناهارخوران گرگان برگزار شد .

 

در این نشست که با حضور مجید رحمانی خلیلی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان , مسعود زیارتی مشاور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در امور جوانان , سرمایه گذاران جوان بخش گردشگری , سمن ها و تشکل های مردم نهاد اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد , جوانان فعال این حوزه ها راهکارها و دغدغه های خود را برای توسعه صنعت گردشگری و همچنین توانمند سازی تشکل های مردم نهاد گلستان بیان نمودند.

 

مهندس مجید رحمانی خلیلی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست ضمن تبریک و تهنیت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان خاطر نشان کرد: استان گلستان از جوانان فعالی در حوزه های مختلف سرمایه گذاری بهره مند است و این نقطه قوت استان می باشد.

 

وی هدف از تشکیل این نشست که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوانان برگزار شده است را بررسی و رفع مشکلاتی که بر سر راه توانمند سازی تشکل های مردم نهاد قرار گرفته است در راستای افزایش بهره وری این تشکل های و سمن ها دانست.

 

رحمانی گفت : زمانی که گردشگری به عنوان یکی از محور های توسعه استان مطرح شده است باید تمام توان دستگاه های اجرایی استان در راستای رسیدن به این هدف تلاش کنند که متاسفانه در برخی موارد حمایت ها از حوزه گردشگری و سرمایه گذاران کافی نیست.

 

وی افزود : مهمترین گام برای دسترسی به توسعه پایدار در صنعت گردشگری , توانمند سازی جوامع محلی , سمن ها و تشکل های مردم نهادی است که در این حوزه فعالیت می کنند.

 

وی با اشاره به این که یکی از اهدافی که در حوزه سرمایه گذاری با تاکید مدیرکل محترم میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان مشخص شده , افزایش کمی و کیفی اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان می باشد , گفت : این اقامتگاه ها یکی از راه های آموزش و توانمند سازی جوامع محلی است که به توسعه گردشگری منتج خواهد شد.

 

وی با تاکید بر این که استان گلستان ظرفیت تعداد بیشتری از اقامتگاه های بوم گردی را دارد , گفت : صنعت گردشگری در استان گلستان نوپا و جوان است و از سویی در برخی از روستاهای هدف گردشگری استان ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر و مسافر وجود دارد و تعداد این اقامتگاه ها به حدی نرسیده است که بتوان گفت نیاز گردشگری گلستان را رفع خواهد کرد.

 

وی افزود : اقامتگاه های بوم گردی استان گلستان نباید محدود به جذب مسافران استانی باشد و باید مدیران این اقامتگاه ها با افزایش کیفیت خدمات و برند شدن در کشور , از سایر استان ها و حتی خارج از کشور مسافر و گردشگر داشته باشند و زمانی که نگاه به این سمت سوق داده شود به این نتیجه خواهیم رسید که پتانسیل استان گلستان تعداد بیشتری از اقامتگاه و علی الخصوص اقامتگاه های بوم گردی است.

 

وی گفت : حوزه گردشگری استان گلستان تاکنون هیچ گونه مشکلی برای تامین منابع پروژه های بوم گردی نداشته و اگر پروژه ی گردشگری دارای مجوز و مراحل قانونی باشد منابع آن تامین و پرداخت خواهد شد.

 

وی با اشاره به این که اقامتگاه های بوم گردی بازاری در دسترس برای مسافران و گردشگران جهت خرید محصولات صنایع دستی استان می باشد , خاطر نشان کرد : اقامتگاه های بوم گردی بهترین بازار فروش محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی را برای هنرمندان و صنعتگران ایجاد می کند و می توان با تعامل و همکاری جامعه اقامتگاه های بوم گردی و انجمن هنرمندان صنایع دستی استان شاهد رونق صنایع دستی استان باشیم.

 

گفتنی است ؛ در پایان این نشست از جوانان فعال حوزه سرمایه گذاری , سمن ها و تشکل مردم نهاد اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تجلیل صورت گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
یکشنبه 28 مهر 1398 13:10
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 1912
بازدید دیروز : 1405
بازدید هفته : 27341
بازدید ماه : 119311
بازدید سال : 1222425


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*