با حضور مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان برگزار شد ؛

کد خبر : 9326 تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398 16:01

نشست صمیمی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گلستان با راهنمایان گردشگری استان

نشست صمیمی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با راهنمایان گردشگری استان با حضور مدیرکل این اداره کل در کاخ موزه گرگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی , امورفرهنگی و بین الملل اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ پیش از ظهر امروز سه شنبه 3 اردیبهشت ماه 98 ؛ نشست صمیمی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با راهنمایان گردشگری استان با حضور مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان , مهندس احمد تجری معاون گردشگری اداره کل و اعضای انجمن راهنمایان گردشگری استان برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست که در محل کاخ موزه گرگان برگزار شد , راهنمایان گردشگری استان گلستان به بیان دغدغه ها و مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست با ابراز خوشحالی از این که بعد تلاش های چند ساله در حوزه گردشگری استان شاهد جمع فعال , پویا و اثرگذاری در حوزه گردشگری هستیم گفت : ظرفیت های گردشگری استان گلستان در سال های گذشته کمترشناخته شده بود و امروز همگان بر این باور رسیده اند که با تلاش های صورت گرفته , گلستان جزو استان هایی است که در حوزه جذب گردشگر در سطح کشور حرفی برای گفتن دارد.

 

وی گفت : گردشگر و مسافرانی که به استان وارد می شوند نیازمند زیرساخت هایی هستند که تلاش  اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان در چند سال اخیر بر این بوده است تا با ایجاد مراکز اقامتی , هتل ها , پروژه های گردشگری و ... این زیرساخت ها را مهیا سازد.

 

کریمی با اشاره به این که یک هزار و 600 میلیارد تومان پروژه در حال ساخت در حوزه گردشگری استان وجود دارد گفت : با بهره برداری از این پروژه ها در چندسال آینده شاهد تحولی بزرگ در گردشگری استان خواهیم بود.

 

وی با تاکید بر این که پروژه ی بوم گردی در استان گلستان که به عنوان پایلوت در کشور حرف های زیادی برای گفتن داشت , جایگاه استان را در سطح کشور ارتقاء داده است , گفت : ظرفیت حدود 150 اقامتگاه بوم گردی ابزاری است در اختیار راهنمایان گردشگری استان که در حوزه جذب گردشگر و مسافران به استان تلاش نمایند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در حوزه تامین زیرسخت های گردشگری در سراسر استان خاطر نشان کرد : اگر در گذشته چند شهرستان مورد توجه و استقبال مسافران و گردشگر بوده اند , امروزه تاکید اداره کل میراث فرهنگی بر این است تا شرایط اقامت , اسکان و حضور گردشگران از مراوه تپه تا نوکنده فراهم شود.

 

وی گفت : بعد از این که در 2سال گذشته با میزبانی از مدیران تورهای گردشگری کشور در استان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری استان بودیم , امسال نیز اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان آمادگی خود را برای میزبانی از اجلاس سالیانه اکوتوریسم که از برنامه های اصلی سازمان جهانی گردشگری می باشد را با نظر موافق استانداری به سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده است .

 

این مقام مسئول افزود : اگر این میزبانی محقق شود برگزار کننده اصلی این اجلاس راهنمایان گردشگری و فعالان حوزه گردشگری استان گلستان خواهند بود و اگر این امر محقق نشد تلاش خواهیم کرد تا حضور راهنمایان گردشگری استان را در محافل گردشگری کشوری و بین المللی مهیا سازیم.

 

کریمی با اشاره به این که در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران که اواخر سال گذشته در تهران برگزار شد , انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری استان گلستان حضور داشتند , اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده راهنمایان گردشگری با حضوری فعالتر و پویاتر از گذشته در این گونه محافل حضور یافته و از این ظرفیت برای تقویت حوزه گردشگری استان بهره مند شوند.

 

همچنین در این نشست مهندس احمد تجری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت : حوزه راهنمایان گردشگری , حوزه ی با اهمیت فراوان است که قطعا هنر و توانمندی و دقت راهنمایان گردشگری باعث می شود تا مسافران و گردشگران ورودی به استان , خاطره خوبی از سفر به استان در ذهن خود داشته باشند.

 

وی در پاسخ به پرسش یکی از فعالین حوزه تورلیدهای استان در ارتباط با برگزاری دوره های آموزشی گفت : برگزاری دوره های آموزشی از اهداف اصلی معاونت گردشگری بوده است به طوری که در سال گذشته بیش از 15 دوره آموزشی رایگان برای حوزه های مختلف گردشگری استان برگزار شد .

 

تجری خاطر نشان کرد : شناخت جوامع محلی و مناطق مختلف گردشگری استان یکی از عوامل مهم در ارتباط درست و اصولی با مردم بومی هر منطقه گردشگری می باشد که امیدواریم راهنمایان گردشگری با تقویت شناخت خود از جوامع محلی استان گلستان سفر خوب و بی دغدغه ای برای خود و همسفران مهیا سازند.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به اهمیت تعامل بین راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی استان خاطر نشان کرد : اگر دفاتر خدمات مسافرتی پویا و فعال در زمینه جذب گردشگر عمل نکنند طبیعی که راهنمایان گردشگری که دغدغه ورود گردشگر و مسافر را دارند این خلاء را پرخواهند کرد , پس می طلبد تا دفاتر خدمات مسافرتی استان گلستان پویایی و فعالیت بیشتری را در حوزه جذب گردشگر به استان داشته باشند و  برای نیل به این هدف از ظرفیت راهنمایان گردشگری نیز بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته که در اواخر سال گذشته در تهران برگزار شد , گفت : این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای تعاملات بین دفاتر خدمات مسافرتی استان , بوم گردی های استان و ... با مسافران و گردشگران و همچنین فعالین گردشگری سایر استان ها به وجود آورد .

 

تجری افزود : برای بهره مندی بیشتر از ظرفیت این گونه نمایشگاه ها باید راهنمایان گردشگری به حضور در این نمایشگاه ها توجه بیشتری داشته باشند و با حضور فعال خود و استفاده از این ظرفیت , به معرفی گردشگری استان گلستان بپردازند.

 

لازم به ذکر است ؛ ایجاد پکیج های سفری چند روزه برای گردشگران و مسافران خارج از استان توسط دفاترخدمات مسافرتی استان, تعامل بیشتر فی ما بین دفاترخدمات مسافرتی استان و راهنمایان گردشگری , تقویت زیرساخت های گردشگری سایت های گردشگری استان , برگزاری سلسله نشست های مشترک راهنمایان و دفاتر خدمات مسافرتی استان , استفاده از راهنمایان گردشگری در سایت های گردشگری استان , تسهیل فرآیند دریافت کارت و مجوزات راهنمایان گردشگری از اهم مسائل و پیشنهاداتی بود که از سوی فعالین حوزه راهنمایان گردشگری استان گلستان در این نشست مطرح شد.

 

گفتنی است ؛ در پایان این نشست صمیمی به پاسداشت زحمات و تلاش های مضاعف راهنمایان گردشگری در سیل اخیر استان  , از تعدادی از این افراد تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
یکشنبه 28 مهر 1398 13:10
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 1905
بازدید دیروز : 1405
بازدید هفته : 27334
بازدید ماه : 119304
بازدید سال : 1222418


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*