با برپایی مانور بزرگ ترافیکی و خدماتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان ویژه نوروز98،

کد خبر : 8795 تاریخ انتشار : پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:58

گلستان رسماً آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی شد

در آستانه نوروز 98 مانور بزرگ ترافیکی و خدماتی ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان با حضور استاندار گلستان , معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان , مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان , فرمانده انتظامی گلستان و سایر مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان پیش از ظهر امروز پنجشنبه 23 اسفندماه 97 در آستانه سال نو و آغاز سفرهای نوروزی رزمایش ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان با حضور دکتر سید مناف هاشمی استاندار گلستان , مهندس میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان , مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان , سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان گلستان , روسا و اعضای ستاد خدمات سفر استان و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در میدان بسیج شهر گرگان برگزار شد.


مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان هدف از برگزاری هرساله این رزمایش را هماهنگی و اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی و حضور فعال تیم های عملیاتی  عنوان کرد و گفت: ستاد اجرایی خدمات سفر در راستای آسایش هرچه بیشتر مهمانان و گردشگران در ایام نوروز تشکیل شده است.


وی افزود: در این رزمایش کلیه ادارات عضو ستاد با نمایش امکانات و تجهیزات امدادی، امنیتی، خودرویی و... آمادگی خود را برای استقبال و پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی اعلام کردند.


وی گفت : امسال برای اولین بار شاهد برگزاری رزمایش بزرگ ترافیکی خدماتی ستاد اجرایی خدمات سفر را در مکان میدان بسیج گرگان شاهد بودیم که نشان از توجه و تاکید و نگاه ویژه استاندار محترم به حوزه گردشگری و فعالیت این ستاد در استان گلستان می باشد و اگر توفیقاتی در حوزه گردشگری استان شاهد هستیم بواسطه تزریق این نگاه به سایر مدیران است.


دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان با اشاره به تاکیدات استاندار برای افزایش کمی و کیفی پایگاه های دستگاه های خدمات رسان به مسافران نوروز 98 گفت :  تعداد 62 پایگاه انتظامی , 15 ایستگاه پلیس نوروزی , 46 پایگاه امداد و نجات , 50 پایگاه اورژانس , 12 قاضی فعال , 19 امداد خودرو و 18 شرکت بیمه در ایام نوروز 98 به مسافران و گردشگران ورودی به استان خدمات رسانی می کنند.


وی گفت : دبیرخانه متمرکز ستاد اجرایی خدمات سفر که طی چند سال اخیر فقط در مرکز استان تشکیل می شد امسال در تمام فرمانداری های شهرستان ها مستقر است و تمام نمایندگان دستگاه های اجرایی در طول تعطیلات نوروزی در محل فرمانداری ها موضوعات سفر را رصد خواهند کرد.


مهندس کریمی گفت : امسال برای اولین بار و با تاکیدات دکتر هاشمی استاندار گلستان ستاد نوروزی در 907 روستا توسط دهیاری ها شکل خواهد گرفت.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان گفت: با اقدامات صورت گرفته در ستاد اجرایی خدمات سفر و تاکیدات استاندار محترم با برگزاری بیش از 50 نوروزگاه شهری و روستایی ان شااالله امسال هموطنان و گردشگران نوروز متفاوتی را تجربه خواهند کرد.


وی گفت : استقرار بیش از 90 المان توسط شهرداری های استان , برپایی مسابقات ورزشی , حضور بالگرد هلال احمر برای اولین بار در استان گلستان , نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات در روستاهای استان از اهم اقداما ستاد اجرایی خدمات سفر در سطح استان می باشد.


پیش بینی 53 شناور تفریحی در اسکله بندرترکمن و 31 شناور در اسکله بندرگز در طول ایام نوروز , ایجاد 100 هزار اقامت شب در استان گلستان , پاکسازی راه های مواصلاتی استان توسط راهداری , هماهنگی برای راه اندازی ایستگاه کیلومتر 30 با هماهنگی پلیس راهور در استان از دیگر مواردی بود که توسط کریمی در این رزمایش مطرح شد.


وی اضافه کرد: رشد 65 درصدی آمار اقامت نوروز 97 با آمار یک میلیون و 679 هزار و 964 نفر و همچنین رشد 87 درصدی آمار بازدید از جاذبه های استان در نوروز 97 با رقم 11 میلیون و 178 هزار و 922 بازدید را مدیون تلاش ها و زحمات شبانه روزی عزیزان ستاد اجرایی خدمات سفر هستیم  و امیدواریم با تاکیدی که استاندار محترم در جهت شعار گلستان مقصد گردشگران داشتند، نوروز امسال شاهد حضور مسافران و گردشگران بیشتری در نگارستان ایران باشیم.


در پایان طرح رزمایش ستاد اجرایی خدمات سفر استان، رژه نیروها و تجهیزات امدادی و خدماتی عضو در ستاد اجرایی خدمات سفر استان به صورت نمادین انجام شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری

رسیدگی به انتقادات و شکایات

سرکار خانم غروی مسئول ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایاتآب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 2092
بازدید دیروز : 4533
بازدید هفته : 22505
بازدید ماه : 107775
بازدید سال : 1280334
آخرین بروز رسانی :
دوشنبه 05 فروردین 1398 12:35


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*