با حضور دستگاه های اجرایی خدمات رسان گلستان؛

کد خبر : 8355 تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 دی 1397 10:49

جلسه هماهنگی کمیته نظارت و تنظیم بازار ویژه نوروز98 برگزار شد

نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان به منظور آمادگی برای ایام نوروز 98 توسط کمیته نظارت و تنظیم بازار به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری استان روز دوشنبه مورخ 17 دی ماه 97 برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان این جلسه توسط کمیته نظارت و تنظیم بازار ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور احمد تجری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گلستان , علی اصغر اصغری معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت گلستان  و نمایندگان دستگاه های اجرایی خدمات رسان در محل سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی برگزار گردید.

 

این نشست با هدف رصد مشکلات ,نواقص و همچنین پیگیری و اقدام جهت رفع و اصلاح , به منظور ارائه خدمات مناسب و بهتر به مسافران و گردشگران برگزار شد.

 

مکاتبه دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر با کمیته های 12 گانه ستاد جهت دریافت نقطه نظرات,پیشنهادات در خصوص ارائه خدمات مطلوبتر به مسافران نوروزی, برگزاری اولین جلسه ستاد با محوریت نوروز98 با حضور استاندار محترم بعد از سفر ریاست جمهوری, ایجاد غرفه های اطلاع رسانی به مسافران و گردشگران در فرودگاه,راه آهن و پایانه های حمل و نقل مسافربری استان از اهم مصوبات این نشست بود.

 

احمد تجری معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست با تاکید بر اهمیت کمیته نظارت و تنظیم بازار بیان کرد : در ایام نوروز با توجه به پیک سفر های مسافران و گردشگران امیدواریم این کمیته همچون گذشته با جدیت و تعامل بیشتر به کار خود ادامه دهد.

 

وی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز98 با حضور استاندار محترم استان بعد از سفر ریاست محترم جمهور به گلستان تاکید کرد : فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر به صورت دائمی و در طول سال پیگیری می شود و محدود به ایام نوروز نیست .

 

وی گفت :اثر بخشی بازدید های نظارتی دارای اهمیت زیادی است و باید تصمیم های اتخاذ شده در این گشت های مشترک نظارتی پیگیری و منجر به نتیجه شود تا خروجی آن برای مسافران و گردشگران قابل لمس باشد.

 

جانمایی فضا و غرفه هایی برای معرفی ظرفیت ها , جاذبه ها و صنایع دستی استان گلستان در دستگاه های اجرایی عضو ستاد که در ارتباط بیشتری با مسافران و گردشگران هستند یکی دیگر از موضوعاتی بود که در این نشست توسط تجری مطرح شد.

 

وی با اشاره به پیشرفت روستاها در ارائه خدمات به گردشگران و مسافران گفت : در سال های اخیر با افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی فعال در روستاها و میل و رغبت اقامت مسافران و گردشگران به استفاده از این اقامتگاه ها و حضور در طبیعت مستلزم این است که بحث نظارت و تنظیم بازار در ستاد اجرایی خدمات سفر به طور جدی در روستا ها استان نیز همچون شهرهای پیگیری شود.

 

نظارت و برخورد جدی با تور های غیرمجاز گردشگری به ویژه در ایام نوروز 98 , نظارت و رصد بر ارائه خدمات کشیک های نوروزی اصناف مورد نیاز هموطنان در ایام تعطیل  نوروزی از مهمترین مسائلی بود که توسط تجری در این نشست مطرح شد.

 

در نشست کمیته نظارت و بازاریابی ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان که با ریاست سازمان صنعت , معدن و تجارت استان برگزار شد علی اصغر اصغری معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت گلستان بیان کرد : در سال های اخیر یکی از مشکلات ستاد اجرایی خدمات سفر رغبت دستگاه های عضو بر این بود تا سیاست های دستگاهی خود را به صورت مستقل پیگیری کنند در صورتی که دبیرخانه ستاد تاکید داشته تا سیاست های دستگاه ها را با تجمیع به برنامه ای کامل تبدیل نموده و با ابلاغ آن به همه ی اعضاء از ظرفیت همه دستگاه ها استفاده شود .

 

برنامه ریزی کشیک های اصناف برای ایام نوروز 98 در همه شهرستان ها , همکاری و تعامل بیشتر دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان و استفاده از ظرفیت های یکدیگر برای کاهش شکایت های مردمی و تسهیل سفر مسافران و گردشگران ؛ برگزاری نشست های توجیهی بازیر مجموعه های دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از بروز مشکل در ایام نوروز , توجه ویژه به وظایف اجرایی و نظارتی با توجه به دستورالعمل های ستادی از مهمترین مسائلی بود که توسط اصغری در این جلسه مطرح شد.

 

لازم به ذکر است ؛ در این نشست نمایندگانی از سازمان صنعت,معدن و تجارت استان گلستان , راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان , اداره کل دامپزشکی استان , اداره کل استاندارد, جهاد کشاورزی گلستان , اداره کل راه آهن شمال شرق2 , شرکت پخش فرآورده های نفتی استان , حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان , اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان , اتاق اصناف استان گلستان , اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی استان , اداره کل فرودگاه های استان گلستان , دفتر روستایی استانداری گلستان , دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی استان گلستان حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

سامانه ها
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
پنجشنبه 27 تیر 1398 13:25
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 220
بازدید دیروز : 2681
بازدید هفته : 23256
بازدید ماه : 95148
بازدید سال : 1217743


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*