حمیدی فرماندار کلاله:

کد خبر : 8321 تاریخ انتشار : یکشنبه 09 دی 1397 09:14

مسیر باقیمانده جاده کلاله به مزار خالدنبی (ع) آسفالت شد

محمد حمیدی فرماندار کلاله در گفتگویی اعلام کرد:6 کیلومتر مسیر باقیمانده جاده کلاله به مزار خالد نبی (ع) اسفالت شد.


به گزارش روابط عمومی  وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛ فرماندار کلاله در گفتگویی اعلام کرد:6 کیلومتر مسیر باقیمانده جاده کلاله به مزار خالد نبی (ع) با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 600 میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان آسفالت شد.

حمیدی اظهار داشت:با توجه به حضور سالانه دهها هزار نفر زائر علاقمند به این پیامبر دوران فترت و ویژگی های منحصر به فرد تپه ماهورهای وسیع منطقه، که گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده، این عملیات عمرانی به انجام رسید؛ تا تردد مردم بهتر شود.

فرماندار کلاله در ادامه گفت:نیروهای راهداری شهرستان به طور مستمر مسیر آسفالت شده قبلی را رصد کرده و در صورت وجود نقطه خرابی، نسبت به ترمیم آن اقدام می کنند.
 

گفتنی است؛ زیارتگاه خالد بن سنان (خالد نبی) وگورستان تاریخی آن از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان گلستان است که علاوه بر گورستان تاریخی آن تپه ماهورهای اطراف آن چشم گردشگران را خیره می کند.

این جاذبه تاریخی و طبیعی در یک منطقه کوهستانی و در فاصله ۹۰ کیلومتری شمال شرق شهرستان گنبد کاووس و ۵۵ کیلومتری شمال شرق شهرستان کلاله و ۶ کیلومتری روستای گچی سو - نزدیک آی تمر از توابع بخش مراوه تپه و بر فراز قله کوه گوگجه داغ واقع شده‌است. قله کوه گوگجه داغ که در بین مردم به قله «قدرت» یا گوج (گوژ) به زبان ترکی نیز معروف است، حدود ۷۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد- رشته کوه گوگجه داغ از مشرق به کوه های باباشملک و از شمال و غرب و جنوب به هزار دره اطراف پیوسته‌است.

طی سال های قبل راه و تاسیسات خدمات عمومی این جاذبه از سوی ادراه کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گلستان ایجاد گردیده است.

 
 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری

رسیدگی به انتقادات و شکایات

سرکار خانم غروی مسئول ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایاتآب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 398
بازدید دیروز : 5149
بازدید هفته : 24037
بازدید ماه : 107559
بازدید سال : 1276855
آخرین بروز رسانی :
سه شنبه 06 فروردین 1398 18:49


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*