با حضور نمایندگان تشکلهای مردم نهاد منطقه یک کشور

کد خبر : 7986 تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آبان 1397 15:07

برگزاری سومین دوره آموزشی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد منطقه یک کشور در گلستان

سومین دوره آموزشی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد منطقه یک کشور با حضور نمایندگان تشکلهای استانهای گلستان، تهران، مازندران، قزوین ،البرز و سمنان، به مدت دو روز فعالیت خود را در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هتل بوتانیک گرگان آغاز کرده است.


به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان؛ سومین دوره آموزشی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد منطقه یک کشور امروز یکشنبه مورخ 20 آبان ماه 97 با حضور کامران سبزه میدانی معاون دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی کشور ،مهندس عبدالرضا چراغعلی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری،  مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ،دکتر کلثوم غفاری مدیر کل امور بانوان استانداری،  دیگر مسوولین و نمایندگان تشکل های دولتی استان های تهران ، البرز ، سمنان ، مازندران و گلستان هم اکنون با موضوع توانمند سازی جوامع محلی  برگزار شد.

 

مدیرکل  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان  در این مراسم ضمن خوش آمدگویی گفت: خوشحالیم که امروزه صرفا تشکل ها را در حوزه های خاص نمی بینیم و امروزه تشکل ها در جای جای کشور اثرگذار بوده و ما این اثر گذاری را در حوزه های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری احساس میکنیم.

 

وی افزود: گلستان سعی کرده است پیشگام در ایجاد و استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد باشد و استفاده از ظرفیت و مشارکت تشکل های مردم نهاد همیشه موجب توفیقات بوده است.

 

کریمی تصریح کرد: یکی از تجربیات مدیریت بنده استفاده از توانمندی تشکلها و استفاده از نظریات دیگران بوده است چرا که مشارکت عمومی میتواند دستگاههارا در ریل موفقیت قرار دهد.

 

وی  بیان کرد: میراث فرهنگی کاملا به موضوع استفاده از مشاوره و مشارکت های مردمی تاکید دارد و در این بین گلستان نیز پیشگام بوده است.

 

ابراهیم کریمی گفت: در استفاده از ظرفیت های تشکلها شهرستانها در رقابت با یکدیگر قرار دارند و امیدواریم فعالیتهای تشکلها نیز بیشتر شود تا بتوان از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

 

کامران سبزه میدانی معاون دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی در این مراسم  ضمن یادآوری این نکته که دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد از سال 95 کلید خورده، اضافه کرد: در این مدت مشکلاتی در استان ها وجود داشت که آنها را احصا کردیم و امیدوارم این فرایند به ثمر بنشیند.

 

وی افزود: برگزاری این چنین دوره هایی موجب ارتقا سطح علمی و فنی افراد شده و ما میتوانیم با استفاده از ظرفیت های تشکل های مردم نهاد فعالیت را به صورت اجتماعی انجام داده و بر مشکلات پیروز شویم.

 

به گفته وی، 24 استان به شکل دوره ای قرار است فعالیت خود را آغار کنند که البته درنیمه اول سال این اقدام عملی نشد اما در نیمه دوم سال در قالب فشرده انجام می شود.

 

وی با بیان این که تشکل های مردمی در کنار بخش دولتی می توانند همزیستی خوبی داشته باشند، افزود: با این هم افزایی اهداف سازمان های دولتی و تشکل ها به خوبی دنبال می شود و مشارکت اجتماعی مشارکتی است که در کنار دولت همزیستی داشته باشد و فعالیت کند و در سایه آن بتواند به دولت برای حل مشکل کمک کند.

 

معاون دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی افزود: در حال حاضر بانک اطلاعاتی نزدیک به 970 تشکل در اختیار ما قرار گرفته که البته همه آنها فعال نیستند و در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دولت به دنبال این است که با جذب تشکلها فرایند خوبی را دنبال کند.

 

چراغعلی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان در این مراسم اظهار داشت:  تشکل های مردم نهاد ظرفیت بسیار مهم و قابل توجهی برای استان دارد که باید به آن اعتماد و توجه شود و برای برون رفت از مشکلات اجتماعی دستگاه های دولتی به تنهایی نمیتوانند و همراهی و همت این تشکلها را می طلبد.

 

وی نقش تشکل های مردم نهاد را در توسعه استان نقشی کلیدی خواند و افزود:  نشاط اجتماعی معقول در جامعه با استفاده از پتانسیل های گردشگری و رونق گردشگری ایجاد می شود و امید است با  فعالیت های این چنینی در آینده ای نه چندان دور بتوانیم با استفاده از این ظرفیت ها نقش موثری را در آبادانی کشور داشته باشیم .

 

"استان گلستان با 218 تشکل ثبتی در سامانه ثبت تشکل ها، از سال 1394 با تاسیس خانه تشکل ها توسط مسئولین استانی کار خود را آغاز نموده که تاکنون تعداد 3 همایش با رویکرد های توسعه مشارکت های اجتماعی، مشارکت و نقش زنان در اشتغالزایی و همایش فصلی تحت عنوان توانمند سازی تشکل های مردم نهاد با رویکرد جوامع محلی گلستان از سوابق و مسئولین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این مدت می باشد."

 

شایان ذکر است این دوره آموزشی با استادی دکتر رهبری مدرس دانشگاه و قائم مقام اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان به مدت دو روز در حال برگزاریست که روز دوم این دوره فردا مورخ 1397/8/21 با موضوع گردشگری پایدار، پایداری گردشگری در مفهوم و عمل و روشهای تعامل با جوامع محلی از ساعت 9 الی 13 برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری

نمایشگاه بین المللی تهران

رسیدگی به انتقادات و شکایات

سرکار خانم غروی مسئول ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات

آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 131
بازدید دیروز : 3301
بازدید هفته : 19060
بازدید ماه : 91985
بازدید سال : 1328239
آخرین بروز رسانی :
یکشنبه 28 بهمن 1397 13:25


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*