حبیبه ابراهیمی

کد خبر : 7973 تاریخ انتشار : سه شنبه 15 آبان 1397 14:32

مروری بر دستاورد های 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی در یادداشتی از مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گلستان

مروری بر دستاورد های 40 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی در یادداشتی از مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گلستان


پاره ای از اعداد در عالم طبیعت , فرهنگ اقوام و ادیان مختلف و نیز متون اسلامی و غیر اسلامی از اهمیت خاصی برخوردارند , به گونه ای که بعضی عقاید , آداب و سنن بر محور آن چرخیده و همواره مورد توجه بوده اند.

عدد چهل در فرهنگ عامه و باورهای معنوی ملت ما دارای قداست و احترامی برخاسته از متن جامعه بوده و کاربردی شدن این باور در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای نخستین بار تزریق نوعی باور و نوعی تجربه ی جدید در فرهنگ سیاسی و نوعی اعتماد بنفس ریشه دار معنا می یابد.

چهل سال با همه ی فراز و فرودها گذشت , در سالهای قبل از انقلاب با ملتی مواجه بودیم که از ستم طاغوت در رنج بوده و از بی عدالتی مفرط به تنگ آمده  بودند.

ملتی که از سیاست های اعمال شده غرب در کشورشان منزجر بودند و  در سر یک بزنگاه تاریخی و سرنوشت ساز با رهبری عالمانه و بی نظیر معمار کهنسال انقلاب ؛  تاریخی را رقم زدند که در چهل سال گذشته الگوی جهان اسلام گشته و موجبات بیداری عظیم اسلامی را در منطقه و جهان مهیا نموده است .

آری این انقلاب که برخاسته از قلوب رنج کشیده مستضعفان و به نیابت از ستم دیدگان و پابرهنگان و آزادیخواهان عالم بود ، هدفی متعالی را تعقیب می کرد، هدفی که با  تشکیل یک نظام اسلامی منطبق با معیارها و متکی بر اصول و مبانی اسلام ناب طی مسیر می نمود تا جایی که نمونه ای کم نظیر و بی نقص برای شیوع و انتشار به خارج از مرزهای جغرافیایی باشد.

حادثه ای همه جانبه و کم نظیر با زوایا و ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و … با رویکرد دینی در جهانی ضد دین، واقعه ای خطرناک برای امپریالیسم جهانی بوجود آورد و شکافی بزرگ در سد نظام سلطه ایجاد و لحظه فرو ریختن این سد امپریالیستی را با شمارش معکوس نزدیک نمود.

انقلاب مردمی ایران ،متفاوت با دیگر انقلاب های رایج در سطح جهان بود.

این انقلاب  قبل از اینکه بار مطالبات سیاسی و اقتصادی را یدک بکشد  ، با پرو بال ایدئولوژی و تفکر اسلامی  به پرواز درآمده بود و این پرواز متکی بر ایدئولوژی همان چیزی بود که مکاتب فکری مبتنی بر لیبرالیسم و اومانیسم را تهدید میکرد.

همین دلیل مهم باعث آغاز دشمنی نظام های امپریالیستی با این انقلاب از ابتدای پیروزی  تا کنون بوده است.

دیگر دلیل دشمنی استکبار جهانی این است که انقلاب اسلامی «الهام بخش و هدایتگر مبارزه محرومان و مستضعفان علیه مستکبرین شده است و این الگو پذیری باعث بیداری اسلامی و ظهور نسل جدیدی از رهبران اسلامگرا در جهان اسلام شده که مخالف سیطره استکبار بر جهان اسلام هستند،

در شمارش #دستاوردهای این انقلاب علاوه بر صدور آن به دیگر کشورهای آزادیخواه و علاوه بر بیداری اسلامی  باید یکی از مهمترین دستاوردها را ایجاد تزلزل در اسرائیل دانست.

این دستاوردها در ابعاد سیاست خارجه آنقدر مهمند که بعد از چهل سال نقش آفرینی این انقلاب مردمی  در معادلات جهانی رئیس جمهور آمریکا در نطق انتخاباتی خود فقط در یک جلسه، ۱۰ بار نام ایران را بر زبان می آورد!

در ابعاد داخلی نیز دستاوردها بی شمارند ؛

ایران ما موفق شده است بسیاری از زیرساخت هایی که برای توسعه پایدار و همه جانبه در عرصه اقتصادی، فنی، صنعتی، بازرگانی، ارتباطی، مخابراتی و ... نیاز دارد را ایجاد کند.

واین همه علیرغم 8 سال جنگ تحمیلی نابرابر  و ظالمانه رژیم بعثی صدام و حامیان جهانی او و علیرغم تحریمها و تهدیدهای جهانی اتفاق افتاده است.

دستاوردها در حوزه بهداشت و سلامت، علم و فناوری، کشاورزی ، هوا - فضا، موشکی، هسته ای، صنایع دفاعی، نانو، بایو تکنولوژیک احترام جهانی را به همراه داشته است.

اما به این همه دستاورد قانع نیستیم ایران راه چهل ساله را با افتخار آمده و امیدوار به آینده است .

اما چه چالش هایی و موانعی در کنار دستاوردها داشته ایم ؟

با آسیب شناسی واقع بینانه راه این انقلاب هموارتر خواهد شد.

بشرطی که با نگرش #آینده_پژوهانه، چالش ها آسیب ها را مورد کنکاش و واکاوی قرار دهیم تا از رهگذر آن ، ماندگاری ، مانایی ، بالندگی و پویایی  انقلاب اسلامی را فراهم سازیم؛

" مشکلات اقتصادی ، بیکاری، تورم، گرانی و برخی مسائل آسیبزا در حوزه اجتماعی مثل اعتیاد، حاشیه نشینی، آمار طلاق و ... از جمله مهمترین #چالش_های فرا روی انقلاب در چهل سالگی است.

ما این ظرفیت را داریم و مصمم هستیم  که در سایه ی وحدت و انسجام ملی_اسلامی و در سایه سار ولایت و رهبری در مسیر تحقق اهداف متعالی و بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام قدس سره قدم برداریم.

و این موانع و چالش ها را یکی پس از دیگری با سرانگشت حکمت و تدبیر حل کنیم و جمهوری اسلامی را الگویی برای جهانیان بسازیم . ان شاا...

 

مدیر روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

سامانه ها
پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
شنبه 26 مرداد 1398 14:03
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 2366
بازدید دیروز : 2304
بازدید هفته : 20410
بازدید ماه : 98265
بازدید سال : 1217898


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*