کد خبر : 7154 تاریخ انتشار : سه شنبه 19 تیر 1397 11:55

پلاک ماندگار استاد عبدالصالح پاک در شهرستان ترکمن رونمایی شد

به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان از پلاک ماندگار عبدالصالح پاک هنرمند شهرستان ترکمن با حضور مسئولین شهرستان رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن  آیین رونمایی از پلاک ماندگار عبدالصالح پاک هنرمند شهرستان ترکمن  پیش از ظهر امروز سه شنبه مورخ 19 تیر 97 همزمان با گرامیداشت روز ادبیات کودکان و نوجوانان با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، نصیری رئیس میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن , مهندس کم شهردار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس  و اعضای شورای شهر شهرستان ترکمن برگزار شد.

طرح ملی پلاک ماندگار به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و با هدف حفظ فرهنگ ناملموس ایران و ماندگار شدن نام و یاد هنرمندان اجرایی گردیده، در این طرح پلاکی مزین با نام هنرمند، تخصص و سابقه فعالیت و سردرب منزل یا کارگاه ایشان نصب می گردد.

هدف از اجرای طرح پلاک ماندگار هویت بخشی به شهرها و محله‌ها و می باشد و شخصیت‌های این طرح چهره‌های شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی هستند که در دوران فعالیت خود کارهای نوینی را خلق و یا در جهت حفظ و حراست یک یا چند حوزه میراث هنری، فرهنگی و معنوی ایران تلاش کرده‌اند که نشان‌دهنده ارزش‌های یک محله و یا منطقه است و موجب ارتقای ارزش فرهنگی آن خواهد شد.

" عبدالصالح پاک متولد 1341  از نویسندگان کتابهای کودک و نوجوانان  ایران استکه دارای رتبه کشوری در این خصوص نیز می باشد،  که در سال 77 اولین کتاب  وی  به نام "دختر چوبی"در اختیار علاقه مندان قرار گرفته ااست ، از مهمترین کتابهای منتشر شده استاد پاک می توان به آنسوی پرچین، شکارچیان شب، گرگ آواز خوان و روباه دم بریده نام برد.

استاد عبدالصالح پاک هنرمند شهرستان ترکمن بیش از  30 جلد کتاب با موضوعیت کودک و نوجوان تابه امروز منتشر کرده است.

بعد از آئین رو نمایی هدایایی  به رسم یادبود از طرف اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن و دیگر مسئولین به استاد عبدالصالح پاک اهدا گردید.

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

وضعیت جوی گرگان

        🌦🌨 وضعیت جوی شهرستان گرگان در زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام  در شهرستان

📆 29 آبان تا  2  آذر


سه شنبه  29 آبان 1397  آفتابی در بخشی از نقاط  ابری
چهارشنبه 30 آبان 1397   آفتابی
پنج شنبه 1 آذر 1397  بارانی
جمعه  2 آذر 1397  آفتابی در برخی نقاط ابری

اپلیکیشن گردشگری

کتابخوانی رضوی

مشخصات واحدهای ارائه خدمات

اطلاع رسانی هزینه استاندارد

رسیدگی به انتقادات و شکایات

سرکار خانم غروی مسئول ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات

اوقات شرعی استان
آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 5209
بازدید دیروز : 1895
بازدید هفته : 24269
بازدید ماه : 94522
بازدید سال : 1394952
آخرین بروز رسانی :
شنبه 26 آبان 1397 16:30


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*