کد خبر : 7154 تاریخ انتشار : سه شنبه 19 تیر 1397 11:55

پلاک ماندگار استاد عبدالصالح پاک در شهرستان ترکمن رونمایی شد

به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان از پلاک ماندگار عبدالصالح پاک هنرمند شهرستان ترکمن با حضور مسئولین شهرستان رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن  آیین رونمایی از پلاک ماندگار عبدالصالح پاک هنرمند شهرستان ترکمن  پیش از ظهر امروز سه شنبه مورخ 19 تیر 97 همزمان با گرامیداشت روز ادبیات کودکان و نوجوانان با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، نصیری رئیس میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن , مهندس کم شهردار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس  و اعضای شورای شهر شهرستان ترکمن برگزار شد.

طرح ملی پلاک ماندگار به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و با هدف حفظ فرهنگ ناملموس ایران و ماندگار شدن نام و یاد هنرمندان اجرایی گردیده، در این طرح پلاکی مزین با نام هنرمند، تخصص و سابقه فعالیت و سردرب منزل یا کارگاه ایشان نصب می گردد.

هدف از اجرای طرح پلاک ماندگار هویت بخشی به شهرها و محله‌ها و می باشد و شخصیت‌های این طرح چهره‌های شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی هستند که در دوران فعالیت خود کارهای نوینی را خلق و یا در جهت حفظ و حراست یک یا چند حوزه میراث هنری، فرهنگی و معنوی ایران تلاش کرده‌اند که نشان‌دهنده ارزش‌های یک محله و یا منطقه است و موجب ارتقای ارزش فرهنگی آن خواهد شد.

" عبدالصالح پاک متولد 1341  از نویسندگان کتابهای کودک و نوجوانان  ایران استکه دارای رتبه کشوری در این خصوص نیز می باشد،  که در سال 77 اولین کتاب  وی  به نام "دختر چوبی"در اختیار علاقه مندان قرار گرفته ااست ، از مهمترین کتابهای منتشر شده استاد پاک می توان به آنسوی پرچین، شکارچیان شب، گرگ آواز خوان و روباه دم بریده نام برد.

استاد عبدالصالح پاک هنرمند شهرستان ترکمن بیش از  30 جلد کتاب با موضوعیت کودک و نوجوان تابه امروز منتشر کرده است.

بعد از آئین رو نمایی هدایایی  به رسم یادبود از طرف اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ترکمن و دیگر مسئولین به استاد عبدالصالح پاک اهدا گردید.

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری

نمایشگاه بین المللی تهران

رسیدگی به انتقادات و شکایات

سرکار خانم غروی مسئول ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات

آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 116
بازدید دیروز : 3301
بازدید هفته : 19045
بازدید ماه : 91970
بازدید سال : 1328224
آخرین بروز رسانی :
یکشنبه 28 بهمن 1397 13:25


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*