در پاسداشت روز قلم و تکریم نام آوران عرصه فرهنگ و هنر انجام شد

کد خبر : 7131 تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 تیر 1397 12:19

رونمایی از پلاک ماندگار هنرمند پیشکسوت استان گلستان استاد مرحوم حبیب الله قلیش لی

همزمان با پاسداشت روز قلم از پلاک ماندگار هنرمند پیشکسوت استان گلستان استاد مرحوم حبیب الله قلیش لی رونمایی شد


به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان  آیین رونمایی از پلاک ماندگار  استاد مرحوم حبیب الله قلیش لی هنرمند پیشکسوت استان گلستان پیش از ظهر امروز پنج شنبه مورخ 14 تیر 97 همزمان با گرامیداشت روز قلم و تکریم نام آوران عرصه فرهنگ و هنر با  با حضور مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان , عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فائزه عبدالهی رییس شورای شهر گرگان و دیگر مسوولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

طرح ملی پلاک ماندگار به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و با هدف حفظ فرهنگ ناملموس ایران و ماندگار شدن نام و یاد هنرمندان اجرایی گردیده، در این طرح پلاکی مزین با نام هنرمند، تخصص و سابقه فعالیت و سردرب منزل یا کارگاه ایشان نصب می گردد.

ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان هدف از اجرای طرح پلاک ماندگار را هویت بخشی به شهرها و محله‌ها خواند و افزود: شخصیت‌های این طرح چهره‌های شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی هستند که در دوران فعالیت خود کارهای نوینی را خلق و یا در جهت حفظ و حراست یک یا چند حوزه میراث هنری، فرهنگی و معنوی ایران تلاش کرده‌اند که نشان‌دهنده ارزش‌های یک محله و یا منطقه است و موجب ارتقای ارزش فرهنگی آن خواهد شد.

" استاد مرحوم حبیب الله قلیش لی این معلم بازنشسته، مسئولیت‌های گوناگونی از جمله شهردار گرگان، شهردار ساری، فرماندار قائمشهر، فرماندار خوانسار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، نخستین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، 6 سال عضو شورای اسلامی شهر گرگان و 4 سال ریاست این شورا را در کارنامه خود داشت.
حبیب‌الله قلیشلی متولد لحظه تحویل سال 1322 در روستای معصوم‌آباد گرگان است و 6 کلاس ابتدایی خود را در مدرسه روستای سرخنکلاته گرگان گذراند.

مرحوم قلیشلی سیکل خود را در دبیرستان ایرانشهر گرفت و در دبیرستان ابن سینا گرگان ادامه تحصیل داد و پس از شرکت در آزمون‌ دانشگاه‌های مشهدمقدس، تبریز و تهران در هر سه دانشگاه به ترتیب در رشته‌های تاریخ، روانشناسی و ادبیات، در نهایت در دانشگاه تهران رشته تحصیلی فلسفه و حکمت اسلامی را آموخت و از این دانشگاه در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شد.

وی به دلیل انگیزه بالا در عرصه معلمی، این شغل را برای خود برگزید و در اسفندماه سال 1351 به استخدام اداره آموزش و پرورش گرگان درآمد.
مرحوم قلیشلی در دوران ابتدایی فعالیت کاری خود به دلیل علاقه فراوان به شعر و ادبیات فارسی تدریس ادبیات را انتخاب کرد و در دبیرستان‌های استرآبادی، ایرانشهر، پروین و واثقی به فعالیت پرداخت."

شایان ذکر است در پایان مراسم رونمایی؛ حاضران با حضور بر سر مزار زنده یاد حبیب الله قلیشلی به قرائت فاتحه پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مهندس ابراهیم کریمی
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

اپلیکیشن گردشگری

نمایشگاه بین المللی تهران

رسیدگی به انتقادات و شکایات

سرکار خانم غروی مسئول ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات

آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 128
بازدید دیروز : 3301
بازدید هفته : 19057
بازدید ماه : 91982
بازدید سال : 1328236
آخرین بروز رسانی :
یکشنبه 28 بهمن 1397 13:25


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*