کد خبر : 11218 تاریخ انتشار : سه شنبه 05 آذر 1398 15:40

بازدید کودکان گرگانی از بافت تاریخی استرآباد و برگزاری بازی های بومی و محلی

همزمان با هفته بسیج تور بافت گردی ویژه کودکان گرگانی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، این تور بافت گردی امروز سه شنبه 5آذرماه با هدف آشنایی هر چه بهتر کودکان با آثار و بناهای تاریخی، آداب و رسوم، صنایع دستی، مشاغل قدیمی و فرهنگ و تمدن بومی موجود در بافت تاریخی گرگان(استرآباد) برگزار شد و کودکان با گردش درکوچه های بافت با ویژگی های خانه تاریخی، آشنا شدند.


در این بازدید که با همراهی ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، احمد تجری معاون گردشگری و مسعود زیارتی مسئول روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل انجام شد، کودکان با تقدیم هدایایی توسط مدیرکل مورد تقدیر قرار گرفتند.


ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت اینگونه برنامه ها بمنظور آشنایی نسل آینده بویژه كودك و نوجوانان با بناهای تاریخی و میراث گذشتگان و ترغیب در حفظ پاسداشت آن، گفت: ظرفیت های بالقوه بسیاری در شهرگرگان و همچنین بافت تاریخی این شهر در زمینه های مختلف گردشگری وجود دارد که آشنایی با این ظرفیت ها امری لازم و ضروری است.


او بافت های تاریخی را ظرفیتی برای جذب گردشگران دانست و خاطر نشان کرد: ورود بخش خصوصی و حمایت بخش دولتی می تواند ظرفیت های بالقوه بافت های تاریخی در استان را بالفعل نماید و زمینه جذب علاقه مندان را فراهم آورد و ضمن ایجاد رونق اقتصادی در ایجاد اشتغال نیز موثر باشد.


گفتنی است، بافت تاريخي گرگان(استرآباد) بخشي از بافت هاي تاريخي منطقه محسوب مي شود که بيش از 156هکتار وسعت دارد. آن چه اكنون آن را بافت تاريخي گرگان مي ناميم بازمانده مجموعه اي از يك شهر(استرآباد) و عناصر آن و فضاهاي شهري هم چون مساجد، آب انبارها، قنات ها، معابر و واحدهاي مسكوني يك يا چند طبقه و... است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با سرپرست اداره کل
رزومه
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
آخرین بروزرسانی
دوشنبه 25 آذر 1398 16:13
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


آب و هوای استان
بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 3621
بازدید دیروز : 3819
بازدید هفته : 26055
بازدید ماه : 113426
بازدید سال : 1250266


ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*