نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

  |     |   0دیدگاه

نشست مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با فرماندار شهرستان گمیشان

مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با فرماندار شهرستان گمیشان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ این نشست امروز شنبه 25 خردادماه 98 با حضور مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان , احمد دستمرد فرماندار شهرستان گمیشان , بخشدار مرکزی شهرستان و جمعی دیگر از مسوولین در محل فرمانداری شهرستان گمیشان برگزار شد.

 

مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست گفت : بوم گردی های شهرستان گمیشان یکی از موفق ترین بوم گردی ها در سطح استان می باشد که مورد استقبال گردشگران و مسافران خارجی و داخلی نیز قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به این که در بافت قدیم گمیشان استقبال خوبی از اقامتگاه های بوم گردی صورت گرفته است , خاطر نشان کرد : تنوع غذاهای سنتی در شهرستان گمیشان یکی از راه های موثر در جذب گردشگر و توریست است .

 

کریمی بیان کرد : سال گذشته 7 میلیارد ریال در راستای تامین زیرساخت های گردشگری در شهرستان گمیشان هزینه شده است .

 

وی افزود : در سال جاری نیز  5 میلیارد ریال اعتبار ویژه زیرساخت های گردشگری شهرستان در نظر گرفته شده است.

 

این مقام مسوول گفت : باید به گردشگری دریایی در شهرستان گمیشان توجه ویژه داشت تا با گسترش زیرساخت ها در این حوزه مسافران زیادی به استان جذب شوند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت : امروز مرکز تخصصی صنایع دستی با هدف حمایت از تولیدات و تولید کنندگان صنایع دستی و به منظور ارائه خدمات تخصصی در جهت تولید و ارتقاء سطح کیفی و کمی صنایع دستی در روستای قلعه جیق شهرستان گمیشان ایجاد می شود.

 

وی تاکید کرد : برای ایجاد این مراکز تخصصی و مراکز خلاق صنایع دستی هر روستایی آمادگی نماید , اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری حاضر به حمایت مالی و ایجاد پشتوانه های لازم برای راه اندازی آن می باشد.

 

احمد دستمرد فرماندار شهرستان گمیشان نیز در این نشست ضمن تبریک هفته صنایع دستی به هنرمندان و صنعتگران این حوزه , گفت : معرفی شهرستان گمیشان علی الخصوص جاذبه های طبیعی ، تاریخی و بافت قدیم آن باید در اولویت قرار گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد : محصولات هنرمندان صنایع دستی شهرستان گمیشان می بایست در سطح استان و جشنواره های ملی عرضه شود تا از این طریق بتوان رونق فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان را فراهم آورد.

 

دستمرد گفت : توجه  به زیرساخت های گردشگری شهرستان گمیشان یکی از مهمترین اولویت های این شهرستان است که برای ایجاد آن تمام دستگاه های اجرایی باید تعامل و همکاری داشته باشند.

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه