نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

در ششمین روز از هفته صنایع دستی ؛

  |     |   0دیدگاه

در ششمین روز از هفته صنایع دستی ؛

آیین افتتاح مرکز تخصصی صنایع دستی در روستای قلعه جیق شهرستان گمیشان - استان گلستان

همزمان با هفته صنایع دستی مرکز تخصصی صنایع دستی در روستای قلعه جیق شهرستان گمیشان استان گلستان به اعتبار 700 میلیون ریال افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ؛ این آیین امروز شنبه 25 خردادماه 98 ؛ با حضور علی برزمینی سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار گلستان ، احمد دستمرد فرماندار شهرستان گمیشان ، مهندس ابراهیم کریمی  مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ، حاج آخوند امان گلدی حنفی امام جمعه خواجه نفس و جمعی دیگر از مسوولین شهرستانی برگزار شد .


در این مرکز که با اعتبار 700 میلیون ریال به بهره برداری رسید ,  همه مراحل مرتبط با ابریشم بافی ، گلیم بافی ، رودوزیهای سنتی و پلاس بافی اجرا می گردد و در مجموع 15 نفر به صورت مستقیم و 15 نفر به  صورت غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند.


علی برزمینی سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار گلستان در آیین افتتاح مرکز تخصصی صنایع دستی در روستای قلعه جیق شهرستان گمیشان گفت : ایجاد شغل در حوزه گردشگری با هزینه پایینی صورت می گیرد که باید به این مسئله توجه ویژه داشت.


وی گفت : استفاده از خیرین در جهت ایجاد شغل می تواند اتفاقات خوبی را در این حوزه رقم زند.


برزمینی خاطر نشان کرد : تشکل های مردم نهاد همچنان که کارهای بزرگی در حوزه صنایع دستی شهرستان گمیشان صورت داده است باید در این شهرستان بیش از پیش فعال گردد .


احمد دستمرد فرماندار شهرستان گمیشان نیز در این مراسم گفت : هماهنگی با تورهای گردشگری و پیگیری جهت ایجاد و نصب تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان از ضروریات است.


وی گفت : توجه  به زیرساخت های گردشگری شهرستان گمیشان یکی از مهمترین اولویت های این شهرستان است که برای ایجاد آن تمام دستگاه های اجرایی باید تعامل و همکاری داشته باشند.


فرماندار شهرستان گمیشان افزود : توسعه گردشگری شهرستان نیازمند همدلی هماهنگی و برنامه ریزی تمام دستگاه های اجرایی شهرستان است.


مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در آیین افتتاح مرکز تخصصی صنایع دستی در روستای قلعه جیق شهرستان گمیشان گفت : این مرکز با هدف حمایت از تولیدات و تولید کنندگان صنایع دستی و به منظور ارائه خدمات تخصصی در جهت تولید و ارتقاء سطح کیفی و کمی صنایع دستی در روستای قلعه جیق شهرستان گمیشان ایجاد گردید.


وی گفت : هر روستایی آمادگی خود را برای ایجاد مراکز تخصصی و مراکز خلاق صنایع دستی اعلام نماید اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری حاضر به حمایت مالی و ایجاد پشتوانه های لازم برای راه اندازی این مراکز می باشد.


کریمی خاطر نشان کرد : توجه و حمایت از بخش خصوصی گامی مهم و موثر در جهت توسعه اقتصاد و ایجاد شغل است.


وی گفت : گمیشان جاذبه های منحصر به فرد زیادی چه در حوزه گردشگری و چه در حوزه صنایع دستی دارد که باید توجه ویژه به آن شود .


مدیرکل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطر نشان کرد : استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی شهرستان از جهت توسعه گردشگری لازم و ضروری است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه